Prodej domu

Žitovlice

2 970 000 Kč
Kód nabídkyN63111
Dispozice domuatypický
Poloha objektuSamostatný
Druh objektuDřevěná
Zastavěná plocha108 m2
Celková podlahová plocha86 m2
Užitná plocha86 m2
Stav objektuPřed rekonstrukcí
Plocha parcely2437 m2
Typ domuPřízemní
Počet podlaží1
K dispozici od1.3.2023
Umístění objektuCentrum obce
PENB: Náročnost budovyG - Mimořádně nehospodárná

Popis

Najděte klid na venkově. Soccer Reality Vám exkluzivně nabízí na prodej zemědělskou usedlost s rozlehlým pozemkem a potenciálem k mnohostrannému využití.

Už jen samotné okolí na vás dýchne neskutečnou atmosférou. Pojedy byly roku 1993 vyhlášeny vesnickou památkovou zónou se souborem lidové architektury. Při procházení vesničkou naleznete rybník s pečlivě zrekonstruovanou farmou, na návsi zvoničku s kamenným křížem, kovárnu nebo historickou hospůdku, předělanou na ateliér-galerii. Duch místa se zde tedy rozhodně neztratil, ba naopak.

Samotná usedlost nabídne pozemek o velikosti 2437 m2, z toho 1061 m2 je plochou zastavěnou a 86 m2 je plocha obytná. Budovy jsou v původním, historickém stavu. Mají roubené jádro, a dělí se na obytnou a hospodářskou část. Nabízí se zde možnost rekonstrukce a zvelebení částí, dle budoucích plánů, nových majitelů. Do objektu je zavedena voda, odpad je řešený jímkou. V budovách jsou přímotopy, v centrální místnosti naleznete také pec, střecha je sedlového tvaru.

Ať už se rozhodnete zvelebit nebo si zvolíte jinou cestu využití prostor, vesnička a její okolí vašim záměrům vždy dodají na kráse a významu. Místní jarmarky jsou vyhlášené, stejně jako nespočet dalších aktivit. Biofarma Košík, Bučický mlýn nebo naučná stezka Holské rybníky ozvláštní každou chvíli zde strávenou. Pro náročnější se nabízí využití služeb Chateau Mcely nebo zavítání do středověké krčmy a hotelu v Dětěnicích. Zámek Loučeň je jako třešnička na dortu celého okolí.

Pojedy, jako takové, se nacházejí 18 km automobilem od Nymburka. Dalším možným spojením je autobusová zastávka ve středu vesničky. V Nymburce naleznete veškerou potřebnou občanskou vybavenost.

Lokalita

Žitovlice